Monday 21 September 2020
- الأحد 03 صفر 1442 -
22:3 - دوشنبه 31 شهریور 1399

کشت مکانیزه نخود در جوانرود بیش از چهار برابر افزایش یافته استکرمانشاه- ایرنا- مدیر جهاد کشاورزی شهرستان جوانرود گفت: در هفت سال گذشته کشت محصولات غلات مکانیزه از چهار هزار و ۵۰۰ هکتار به هفت هزار و ۴۰۰ هکتار و کشت محصول نخود مکانیزه از ۲۵۰ هکتار به یک هزار و ۳۰ هکتار افزایش یافته است.
حسن ویسی روز شنبه در گفت و گو با ایرنا، به توسعه کشت محصولات کشاورزی اشاره کرد و گفت: همچنین ۲۳۱ هکتار ایجاد و توسعه کشت های بی خاک ورزی، ۱۱ هکتار محصول زعفران و ۱۰ هکتار محصول کلزا در این شهرستان اجرا شده است.
وی با بیان اینکه برنامه ریزی سازمان جهاد کشاورزی در راستای حرکت به سمت جهش تولید است، اظهارداشت: در این مدت نیز ۳۰۰ راس به واحدهای پرواربندی میش داشتی، ۲۰۰ راس به واحدهای پرواربندی بره، پنج مورد به واحدهای مرغداری تخم گذار و یک واحد پرورش مرغ مادر ۲۵ هزار قطعه ای به واحدهای دام و طیور این شهرستان اضافه شده است.
ویسی خاطرنشان کرد: در بخش باغبانی نیز در مدت یادشده ۵/۵ هکتار باغات مدرن احداث و هفت دهم هکتار نیز در دست اجرا و همچنین سه دهم هکتار گلخانه احداث و یک هکتار هم در دست اجرا است.
وی به اقدامات انجام گرفته در هفت سال گذشته در بخش حفظ نباتات اشاره کرد و گفت: ۲۰۰ هکتار کنترل بیولوژیکی دفع آفات زراعی (استفاده از زنبور براکون در کنترل کرم پیله خوار نخود ) ۲۵ هکتار استفاده از تله های فرمونی در کنترل آفات باغی و ۹۵ هکتار کنترل آفات ملخ در سطح روستاهای شهرستان جوانرود انجام گرفته است.
مدیر جهادکشاورزی جوانرود در ادامه به توسعه اجرای آبیاری تحت فشار در دولت تدبیر و امید در این شهرستان اشاره کرد و گفت: از سال ۹۲ تاکنون ۳۱۰ هکتار آبیاری تحت فشار در سطح روستاها اجرا شده است.
ویسی افزود: از این میزان آبیاری تحت فشار ۱۰۰ هکتار شبکه آبیاری قطره ای، ۱۵۰ هکتار سیستم قطره ای انفرادی و ۶۰ هکتار آبیاری بارانی در سطح روستاهای شهرستان جوانرود اجرا شده است.
وی اظهار داشت: تاکنون ۶۳۷ هکتار از زمین های کشاورزی و باغی این شهرستان زیرپوشش آبیاری تحت فشار رفته است.
شهرستان جوانرود ۲۰ هزار هکتار زمین زارعی و سه هزار و ۵۰۰ هکتار باغ دارد.
جوانرود با بیش از ۷۵ هزار نفر جمعیت در ۸۶ کیلومتری شمال غرب کرمانشاه واقع شده است.

www.irna.ir/news/83917280/
روابط عمومی شورای ملی نخود ایران
  

 
   1399/6/2 12:07

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
5/10 (تعداد آرا 1 نفر )